Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jestaktualizacja.

Newsletter

 

Polecamy obejrzeć. Ostatnio bardzo istotny problem. Jedna strona narzeka na zapachy i hałas, druga na brak szacunku:

Źródło: http://izbarolnicza.pl

Czytaj więcej o: Rolnictwo To Praca Nie Wybryk – Zapachy Na Wsi

 

Warunki atmosferyczne w tym sezonie nie są sprzyjające dla europejskich rolników. Północ Europy cierpi z powodu suszy, południe nękają gradobicia. W znaczącym stopniu odbija się to na jakości upraw. W czerwcowym biuletynie Unii Europejskiej – JRC MARS Bulletin Crop dotyczącym monitoringu zbiorów, prognozy dotyczące zbiorów dla wszystkich upraw ozimych, kukurydzy na ziarno i słoneczników zostały skorygowane w dół na poziomie UE,

Czytaj więcej o: Susza na północy, grad na południu

 

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski ponownie apeluje o powoływanie komisji do szacowania strat w gospodarstwach, które ucierpiały z powodu suszy.

Szef resortu prosi rolników, aby zwracali się do urzędów gmin o kierowanie w tej sprawie wniosków do wojewodów. Do wniosków o oszacowanie strat  rolnicy nie są zobowiązywani do składania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów.

Oszacowanie strat musi być zakończone przed

Czytaj więcej o: Susza – komisji wciąż mało

 

Według Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w dalszym ciągu w Polsce występuje susza rolnicza, która dotyczy coraz większej grupy roślin.

W największym stopniu dotyka ona zbóż jarych. Na 2478 gmin w Polsce, suszą w uprawach tych zbóż zagrożonych jest 1437 gmin, czyli prawie 58%. W odniesieniu do zbóż ozimych i roślin bobowatych zagrożenie dotyczy prawie połowy gmin.

Dotychczas w gminach zagrożonych suszą powołano 1359 komisji szacujących straty,

Czytaj więcej o: Aktualny stan zagrożenia suszą

 

Hiszpanie nadal stoją na czele produkcji ekologicznej w Europie. W 2018 powierzchnia upraw ekologicznych w tym kraju wzrosła do 2 082 000 hektarów.  Jednak mimo że południowa Europa produkuje, to północna część Europy jest największym konsumentem żywności ekologicznej. 

Powierzchnia upraw ekologicznych w krajach Europy Południowej stanowi 44,9% całkowitej produkcji ekologicznej, jednak spożycie tych produktów leży w przeważającej mierze po stronie

Czytaj więcej o: Hiszpania nadal przoduje pod względem produkcji ekologicznej


Zaproszenia

Właściciel serwisu i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w portalu.