Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jestaktualizacja.

Newsletter

 

Wakacje to czas wyjazdów za granicę. Każdy chce przywieźć ze sobą niezapomniane wspomnienia. Wiele osób decyduje się na zakup pamiątek, które mają przywodzić na myśl ten wakacyjny czas i którymi będzie można ozdobić dom lub pochwalić się przed znajomymi. Niestety, nie wszystko wolno  przywozić z zagranicznych wypadów, a niektóre pamiątki możemy być zmuszeni zostawić jeszcze na lotnisku.

A jak jest z roślinami? 

Kierunki wakacyjnych

Czytaj więcej o: Czy z zagranicy możemy przywieźć rośliny?

 

Aż 99% procent kancerogennych węglowodorów aromatycznych (WWA) trafia do naszego organizmu wraz z żywnością. Pozostały 1% to zanieczyszczenia z wody i powietrza. Żywność na europejskim rynku od lat monitorowana jest pod względem zawartości najbardziej toksycznych WWA. Produkty, w których przekroczone są bezpieczne normy szkodliwych substancji, nie powinny być sprzedawane. Trzeba jednak mieć świadomość, że toksyczne związki powstają przede wszystkim podczas niektórych

Czytaj więcej o: Grill gorszy niż smog?

 

Carrefour Polska wprowadził do sprzedaży w dwóch hipermarketach w Polsce, w Katowicach i Bydgoszczy, pierwsze pieczywo własnej produkcji z certyfikacją bio. Jest to element strategii transformacji żywieniowej, w myśl której firma działa między innymi na rzecz upowszechnienia produktów bio.

Ambicją Carrefour Polska jest zajęcie pozycji lidera transformacji żywieniowej w kraju poprzez zapewnienie swoim klientom dostępu do produktów lokalnych i regionalnych,

Czytaj więcej o: BIO pieczywo produkcji własnej w sklepach Carrefour

 

W gospodarstwie sadowniczym ilość paliwa zużywana na jednostkę powierzchni jest dużo większa niż w uprawie zbóż czy ziemniaków. Wynika to z częstotliwości wykonywanych zabiegów. Poza tym, ciągniki sadownicze, jako konstrukcje dużo mniejsze niż maszyny przeznaczone do prac polowych, posiadają mniej pojemne zbiorniki, więc ilość tankowań jest dużo większa.

Żeby ułatwić sobie pracę, sadownicy decydują się na dystrybutory paliwa, będące połączeniem pompy i pistoletu

Czytaj więcej o: Zbiorniki na paliwo w gospodarstwach sadowniczych

 

Rolnicy oczekują, że pług będzie wygodny w użytku, prosty w obsłudze i trwały. Nowa maszyna, zaprojektowana przez konstruktorów z firmy Koja ze Stawisk ma spore szanse, aby spełnić wszystkie te warunki, bez wyjątku.   

To projekt autorski. Prace nad nim trwają już od prawie dwóch lat. W zeszłym roku powstał prototyp, który od lata 2017 jest testowany w warunkach polowych, na różnych typach gleb, w tym także na tych najtrudniejszych. Chodzi o

Czytaj więcej o: Nowatorski prototyp pługu


Zaproszenia

Właściciel serwisu i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w portalu.