Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jestaktualizacja.

Newsletter

 

Carrefour Polska wprowadził do sprzedaży w dwóch hipermarketach w Polsce, w Katowicach i Bydgoszczy, pierwsze pieczywo własnej produkcji z certyfikacją bio. Jest to element strategii transformacji żywieniowej, w myśl której firma działa między innymi na rzecz upowszechnienia produktów bio.

Ambicją Carrefour Polska jest zajęcie pozycji lidera transformacji żywieniowej w kraju poprzez zapewnienie swoim klientom dostępu do produktów lokalnych i regionalnych,

Czytaj więcej o: BIO pieczywo produkcji własnej w sklepach Carrefour

Budować ekologicznie

Rozwiązania ekologiczne z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Zanim jednak właściciel podejmie decyzję o budowie domu pasywnego, powinien sprawdzić wymagania, jakim trzeba sprostać. Obniżenie kosztów eksploatacji wiąże się między innymi z tym, że budynek musi mieć prosty kształt, a przez to może wydawać się mało atrakcyjny.

Właścicielom domów, którzy stawiają na rozwiązania ekologiczne zależy zarówno na ochronie środowiska, jak i na oszczędnościach. Zielony prąd pozwala obniżyć koszty

Czytaj więcej o: Budować ekologicznie

Pielęgnacja kostki brukowej w czasie zimy

Jesień to czas porządków w ogrodzie. Oprócz grabienia liści czy przesadzania roślin warto zadbać także o wszystkie nawierzchnie, które wymagają specjalnego przygotowania przed nadejściem pierwszych przymrozków. Jak pielęgnować kostkę brukową wokół naszego domu, aby przetrwała zimę i wyglądała estetycznie za kilka miesięcy? Poniżej kilka cennych porad!

Po pierwsze porządek
Jesienne sprzątanie nawierzchni ogrodowych powinniśmy zacząć przede wszystkim od jej wyczyszczenia. Plamy z oleju, błoto czy

Czytaj więcej o: Pielęgnacja kostki brukowej w czasie zimy

Ziołowy ogródek w Twoim domu

Mroźne temperatury na zewnątrz nie są przeszkodą, aby cieszyć się zapachem świeżych ziół. Daniom przyrządzanym w kuchni dodadzą one unikalnego aromatu, a dla nas będą źródłem wielu cennych składników. Przedstawiamy rośliny, które z powodzeniem można uprawiać samodzielnie, także zimą.
Pełnią rolę dekoracyjną, a przy tym są pachnące i zdrowe. Po zioła coraz chętniej sięgamy w kuchni, żeby wzbogać przyrządzane potrawy o oryginalne walory smakowe oraz dodatkowe witaminy. Co ciekawe, wydzielają one

Czytaj więcej o: Ziołowy ogródek w Twoim domu

Płyty indukcyjne zapewniają najbezpieczniejszy sposób gotowania i oszczędność energii. Wykorzystują one zjawisko indukcji elektromagnetycznej, czyli przetwarzają energię w ciepło, tyle że nie na płycie, lecz w dnie naczynia. W ten sposób skracają czas gotowania nawet o 30 proc.

– Płyty indukcyjne są bardzo energooszczędne, szybko potrafią podgrzać dowolną ilość wody, są bardzo bezpieczne i łatwo się je czyści. Kupując płytę indukcyjną, trzeba jednak dopasować jej rodzaj do swoich potrzeb,

Czytaj więcej o: Płyty indukcyjne najoszczędniejsze

Eko-karp królem, czyli o nowych produktach na wigilijnych stołach

Z badań socjologicznych wynika, że mimo globalizacji i ewolucji obyczajów menu wigilijne Polaków opiera się zmianom. Jednak w dużych miastach widać modę na ekologiczną żywność i robienie zakupów poza dużymi sieciami handlowymi, np. za pośrednictwem kooperatyw spożywczych - podkreśla dr Ewa Kopczyńska z Instytutu Socjologii UJ.

Socjolodzy zwracają uwagę, że pod względem świętowania statystyczny Polak jest mocno przywiązany do tradycji. Dotyczy to nie tylko wspólnego, na ogół rodzinnego,

Czytaj więcej o: Eko-karp królem, czyli o nowych produktach na wigilijnych stołach

Ekologiczne i zdrowe, ale jak je przygotować?

Polacy chcą się zdrowo i racjonalnie odżywiać, ale nie przywiązują wagi do tego, w jaki sposób przygotowują posiłki – wynika z badań TNS Polska. Tylko 14 proc. potrafi gotować na parze, a 2 proc. smaży bez tłuszczu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że smażenie w głębokim tłuszczu czy gotowanie w wodzie powoduje, że świeże produkty tracą swoje najcenniejsze właściwości. Duże znaczenie ma też używanie odpowiednich naczyń.

Blisko 60 proc. Polaków deklaruje, że stawia na zdrowy styl życia i

Czytaj więcej o: Ekologiczne i zdrowe, ale jak je przygotować?

Nawet najmniejszy balkon można zaaranżować tak, by zrobić z niego przytulne i funkcjonalne miejsce do wypoczynku. Styliści wnętrz podkreślają, że w tym przypadku idealnie sprawdzają się składane meble, miniparasole i modele ze schowkiem. Warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie.

– Balkony nawet jeżeli są bardzo malutkie, idealnie nadają się do letniego wypoczynku po pracy. Kiedy mamy mało miejsca, ważne staje się jego odpowiednie zagospodarowanie. Mamy różne fajne rozwiązania i sprytne meble,

Czytaj więcej o: Funkcjonalne meble balkonowe

Zima trudna dla zieleni domowej

Zimą w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem powietrze jest bardzo suche. A to nie służy roślinom. Jest bardzo mało słońca, a one do wzrostu potrzebują naturalnego światła. Z kolei otwierając okna, można narazić je na przeciąg i na gwałtowną zmianę temperatury. Floryści radzą, by w tym czasie poświęcić roślinom doniczkowym znacznie więcej czasu i cierpliwości.

– Warto raz w miesiącu zrobić roślinom delikatny prysznic: wstawić je do wanny i letnią wodą obmyć ich liście. Należy tylko pamiętać

Czytaj więcej o: Zima trudna dla zieleni domowej

Zimowa aura, krótkie dni i niskie temperatury mogą powodować zmęczenie i uczucie chandry. Aby poradzić sobie z obniżeniem nastroju, warto udekorować dom roślinami cebulowymi, które po rozkwitnięciu przypomną o zbliżającej się wiośnie.

W okresie zimowym krajobraz zdominowany jest przez odcienie bieli i szarości. Dodać koloru i poprawić nastrój mogą dostępne w supermarketach rośliny cebulowe.

– Rośliny cebulowe kupujemy, kiedy z cebuli dopiero zaczynają wyrastać zielone listki. Już po kilku

Czytaj więcej o: Idealne do pomieszczeń


Zaproszenia

Właściciel serwisu i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w portalu.