Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jestaktualizacja.

Newsletter

 

Wakacje to czas wyjazdów za granicę. Każdy chce przywieźć ze sobą niezapomniane wspomnienia. Wiele osób decyduje się na zakup pamiątek, które mają przywodzić na myśl ten wakacyjny czas i którymi będzie można ozdobić dom lub pochwalić się przed znajomymi. Niestety, nie wszystko wolno  przywozić z zagranicznych wypadów, a niektóre pamiątki możemy być zmuszeni zostawić jeszcze na lotnisku.

A jak jest z roślinami? 

Kierunki wakacyjnych

Czytaj więcej o: Czy z zagranicy możemy przywieźć rośliny?

Jak zabezpieczyć system nawadniania przed mrozem?

W okresie letnim cieszyliśmy się wygodą jaką zapewnia nam automatyczny system nawadniania. Właśnie teraz, gdy nadchodzi zima przyszedł czas na przygotowanie naszego ogrodu do zimy. Oprócz konserwacji narzędzi i prac pielęgnacyjnych przy roślinach musimy przygotować system nawadniania. GARDENA radzi jak go zabezpieczyć, aby móc w pełni korzystać z niego wiosną.

Usunięcie wody
Zabiegiem jaki trzeba wykonać na początku naszej pracy jest usunięcie wody ze wszystkich elementów systemu nawadniania,

Czytaj więcej o: Jak zabezpieczyć system nawadniania przed mrozem?

Trawy w ogrodzie

Od pewnego czasu w aranżacji ogrodów najmodniejsze są trawy ozdobne. Wprowadzają do ogrodu lekkość, umiejętnie dobrane i właściwie wyeksponowane mogą tworzyć gustowne kompozycje, a przy tym zasłonić mało atrakcyjne fragmenty ogrodu. Wciąż pojawiają się ich nowe gatunki i odmiany. Bardzo popularne są także byliny, które stwarzają architektom krajobrazu wiele możliwości. W kolorystyce ogrodowej dominuje w tym sezonie odcień szmaragdowy.

– W ogrodach pojawia się dużo traw. Są rozplenice, miskanty.

Czytaj więcej o: Trawy w ogrodzie

Ogrody ziołowe przy domach

Zioła są cennym dodatkiem obecnym w kuchniach całego świata. Ich niepowtarzalny aromat jest niezastąpiony w każdej potrawie. Samodzielne sadzone zioła mogą nie tylko cieszyć smakiem, lecz także stać się ozdobą naszego parapetu, balkonu czy ogrodu.

– Zdecydowanie warto mieć w swojej kuchni i w swoim domu zioła. Nie tylko te podstawowe, jak pietruszka czy zielona cebulka, lecz także możemy pokusić się o uprawianie ziół o bardziej ciekawych aromatach i smakach, a także ziół niespotykanych, jak

Czytaj więcej o: Ogrody ziołowe przy domach


Zaproszenia

Właściciel serwisu i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w portalu.