Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jestaktualizacja.

Newsletter

Jak zabezpieczyć system nawadniania przed mrozem?

W okresie letnim cieszyliśmy się wygodą jaką zapewnia nam automatyczny system nawadniania. Właśnie teraz, gdy nadchodzi zima przyszedł czas na przygotowanie naszego ogrodu do zimy. Oprócz konserwacji narzędzi i prac pielęgnacyjnych przy roślinach musimy przygotować system nawadniania. GARDENA radzi jak go zabezpieczyć, aby móc w pełni korzystać z niego wiosną.

Usunięcie wody
Zabiegiem jaki trzeba wykonać na początku naszej pracy jest usunięcie wody ze wszystkich elementów systemu nawadniania,

Czytaj więcej o: Jak zabezpieczyć system nawadniania przed mrozem?

Trawy w ogrodzie

Od pewnego czasu w aranżacji ogrodów najmodniejsze są trawy ozdobne. Wprowadzają do ogrodu lekkość, umiejętnie dobrane i właściwie wyeksponowane mogą tworzyć gustowne kompozycje, a przy tym zasłonić mało atrakcyjne fragmenty ogrodu. Wciąż pojawiają się ich nowe gatunki i odmiany. Bardzo popularne są także byliny, które stwarzają architektom krajobrazu wiele możliwości. W kolorystyce ogrodowej dominuje w tym sezonie odcień szmaragdowy.

– W ogrodach pojawia się dużo traw. Są rozplenice, miskanty.

Czytaj więcej o: Trawy w ogrodzie

Ogrody ziołowe przy domach

Zioła są cennym dodatkiem obecnym w kuchniach całego świata. Ich niepowtarzalny aromat jest niezastąpiony w każdej potrawie. Samodzielne sadzone zioła mogą nie tylko cieszyć smakiem, lecz także stać się ozdobą naszego parapetu, balkonu czy ogrodu.

– Zdecydowanie warto mieć w swojej kuchni i w swoim domu zioła. Nie tylko te podstawowe, jak pietruszka czy zielona cebulka, lecz także możemy pokusić się o uprawianie ziół o bardziej ciekawych aromatach i smakach, a także ziół niespotykanych, jak

Czytaj więcej o: Ogrody ziołowe przy domach


Zaproszenia

Właściciel serwisu i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w portalu.