Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jestaktualizacja.

Newsletter

Wraz z nadchodzącą wielkimi krokami jesienią przyszedł czas na zbiory gruszek. W naszym cyklu o ekoodmianach zastanowimy się zatem, jakie odmiany należało wybrać do ekosadu, aby cieszyć się obfitym, smacznym i przede wszystkim ekologicznym plonem. Znane nam obecnie grusze uprawne pochodzą od kilku gatunków dziko rosnących, należących do rodziny różowatych. Rodzaj grusza (Pyrus), pierwotnie występował w strefie klimatu umiarkowanego kontynentu Euroazjatyckiego, podobnie jak jabłoń, choć nie

Czytaj więcej o: Ekologiczne gruszki, czyli jak wybrać odmiany do ekosadu

Vieux Pointed z Prowansji, firma produkująca i wprowadzająca na rynek gruszkę ‘Selena’, rozszerza swój asortyment o owoce tej odmiany z uprawy ekologicznej.
‘Selena’ ma nietypowy miedziano-brązowy kolor skórki. Jest aromatyczna słodka. We Francji zbiera się ją we wrześniu, a do obrotu wprowadza w listopadzie. ‘Selenę’ uznano za odkrycie podczas Fruit Logistica w Berlini w 2011 roku.
Źródło: reussirfl.com

Czytaj więcej o: Gruszka Selena 100% bio


Zaproszenia

Właściciel serwisu i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w portalu.