Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jestaktualizacja.

Newsletter

 

Miodówka gruszowa od kilku sezonów coraz bardziej daje się we znaki sadownikom. Larwy tych szkodników wysysają soki przede wszystkim z młodych pędów, a grzyby sadzakowe rozwijające się na wytwarzanej przez nie spadzi zakłócają proces fotosyntezy. Bardzo duże nasilenie miodówki może zaskutkować nie tylko opadziną liści, ale także słabszym potencjałem jakościowym pąków na rok następny.

Aby uchronić grusze przed miodówką trzeba

Czytaj więcej o: Glinka kaolinowa na miodówkę

Wraz z nadchodzącą wielkimi krokami jesienią przyszedł czas na zbiory gruszek. W naszym cyklu o ekoodmianach zastanowimy się zatem, jakie odmiany należało wybrać do ekosadu, aby cieszyć się obfitym, smacznym i przede wszystkim ekologicznym plonem. Znane nam obecnie grusze uprawne pochodzą od kilku gatunków dziko rosnących, należących do rodziny różowatych. Rodzaj grusza (Pyrus), pierwotnie występował w strefie klimatu umiarkowanego kontynentu Euroazjatyckiego, podobnie jak jabłoń, choć nie

Czytaj więcej o: Ekologiczne gruszki, czyli jak wybrać odmiany do ekosadu

Vieux Pointed z Prowansji, firma produkująca i wprowadzająca na rynek gruszkę ‘Selena’, rozszerza swój asortyment o owoce tej odmiany z uprawy ekologicznej.
‘Selena’ ma nietypowy miedziano-brązowy kolor skórki. Jest aromatyczna słodka. We Francji zbiera się ją we wrześniu, a do obrotu wprowadza w listopadzie. ‘Selenę’ uznano za odkrycie podczas Fruit Logistica w Berlini w 2011 roku.
Źródło: reussirfl.com

Czytaj więcej o: Gruszka Selena 100% bio


Zaproszenia

Właściciel serwisu i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w portalu.