Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jestaktualizacja.

Newsletter

Wybieramy kostkę brukową na ścieżki ogrodowe

Jednym z ważniejszych elementów koło domu są ścieżki komunikacyjne, które wytyczają główne punkty w naszym ogrodzie. Dzięki nim możemy bezpiecznie przemieszczać się po działce, nie naruszając przy tym roślinności i trawnika. Jednym z najbardziej praktycznych sposobów na wykreowanie idealnych ścieżek jest kostka brukowa – praktyczna, funkcjonalna i estetyczna zarazem.

Ścieżki i podjazdy mają duży wpływ na architekturę i projekt naszego ogrodu. To one bowiem wyznaczają główne punkty, które są dla

Czytaj więcej o: Wybieramy kostkę brukową na ścieżki ogrodowe

Farba tablicowa to rodzaj farby akrylowej która przypomina powłokę tablicy szkolnej. Po pomalowaniu ściany, stolika czy drzwi od szafy można na nich pisać kredą i bez problemu ścierać te zapiski. Nie ma żadnych plam i zabrudzeń. To idealne rozwiązanie np. do pokoju dziecięcego. Farby tablicowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Do pomalowania ścian farbą tablicową wystarczą zwykłe narzędzia malarskie. Sytuacja jest nieco trudniejsza, kiedy taką emalię chce się nałożyć na surowe

Czytaj więcej o: Farby tablicowe do różnych zastosowań

Długie weekendy, które coraz częściej Polacy spędzają na wyjazdach, to czas, kiedy rośnie liczba włamań do mieszkań i domów. Ubezpieczyciele rekompensują już nie tylko straty finansowe związane z włamaniem, lecz także dzięki pakietom assistance ułatwiają naprawienie szkód. W przypadku dużych zniszczeń pomagają zapewnić lokal zastępczy, transport lub przechowanie cennych ruchomości, usługi szklarza, ślusarza, a nawet architekta do pomocy przy remoncie mieszkania.

Z danych policji wynika, że w

Czytaj więcej o: Jesienią i zimą więcej włamań

Zielone dachy - cieple i ekologiczne

Zielone dachy, czyli roślinność uprawiana na dachach, tarasach i stropach, to ekologiczna i estetyczna alternatywa dla tradycyjnych dachów. Technologia ta staje się coraz bardziej popularna: według ekspertów w Polsce powstaje około pół miliona metrów kwadratowych zielonych dachów rocznie. Ponadto zielone dachy wpływają korzystnie na wydatki związane z klimatyzacją i ogrzewaniem.

Tradycja zielonych dachów sięga czasów starożytnych, kiedy pełniły one funkcję dekoracyjną oraz rekreacyjną.

Czytaj więcej o: Zielone dachy - cieple i ekologiczne


Zaproszenia

Właściciel serwisu i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w portalu.