Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jestaktualizacja.

Newsletter

Dostawy warzyw produkcji krajowej pomimo niekorzystnych warunków pogodowych nadal są wyższe niż popyt. Ceny podobnie jak przed miesiącem niższe w porównaniu z cenami sprzed roku.
Nieznacznie zdrożały owoce, ale jest to spowodowane nadmiernymi opadami i gniciem owoców miękkich na krzakach.

Bardzo tanie są pomidory. Tegoroczna cena hurtowa na Rynku w Broniszach jest ponad połowę niższa niż rok temu. Pomidory szklarniowe sprzedawane są w cenie 1,00 zł za kilogram. Nieznacznie droższe są pomidory

Czytaj więcej o: Dużo i tanio - warzywa nieekologiczne


Mały popyt na warzywa na rynkach hurtowych

Handel jest słaby – mówią dostawcy warzyw i owoców. Kurczy się oferta warzyw importowanych bo dostawy krajowych produktów wyparły import.

W porównaniu z rokiem ubiegłym dużo większe są dostawy warzyw krajowych. Wynika to zarówno z korzystnych warunków wegetacji i większych tym samym plonów jak również ze zwiększonego areału upraw takich warzyw jak kapusta, kalafiory i ogórki – uważają specjaliści z polskich rynków hurtowych.

Bardzo wysokie ceny tych warzyw w 2010 roku zachęciły wielu rolników

Czytaj więcej o: Mały popyt na warzywa na rynkach hurtowych

Rynek żywności ekologicznej większy o 30%

Wraca moda na żywność ekologiczną. Supermarkety mają coraz szerszą ofertę bioproduktów, a ekologiczne delikatesy zapowiadają zwiększenie asortymentu – informuje portalspozywczy.pl za Życiem Warszawy.

Nowe produkty serii eko pojawią się w Auchan. Zdaniem rzecznika tej sieci polscy konsumenci są mniej ekologiczni niż francuscy, ale nasza świadomość podczas zakupów znacząco wzrasta. W Tesco można nabyć już ponad 40 rodzajów ekoproduktów.

Źródło: portalspozywczy.pl, Życie Warszawy

Czytaj więcej o: Rynek żywności ekologicznej większy o 30%


Zaproszenia

Właściciel serwisu i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w portalu.