Zapisy na 7. edycję targów NATURA FOOD i beECO trwają!

Zgłoś swoją firmę!Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają do udziału w VII edycji Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD, która odbędzie się w dniach 3-5 października 2014 roku. Równolegle odbędą się III Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO. Organizatorzy spodziewają się ponad 300 wystawców i 12 tysięcy zwiedzających, którzy w pierwszy weekend października zapełnią nową Halę Expo przy al. Politechniki w Łodzi. EKOświat w Łodzi!

warzywa-ziolaOdbywające się w Łodzi Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD to unikatowe wydarzenie ekologiczne na skalę międzynarodową. NATURA FOOD to impreza poświęconą ekożywności w Polsce, o ugruntowanej marce wśród wystaw o podobnej tematyce w naszym kraju. Rokrocznie w wydarzeniu uczestniczą liczne grupy: rolników, producentów, przetwórców, dystrybutorów i hurtowników żywności wysokiej jakości z Polski i z zagranicy.  NATURA FOOD to przede wszystkim spotkanie branżowe o charakterze biznesowym oraz idealne miejsce do poznania międzynarodowych trendów rozwoju rolnictwa ekologicznego i powiązanych z nim branż. Trzy targowe dni sprzyjają bezpośredniemu kontaktowi z podmiotami funkcjonującymi na rynku żywności wysokiej jakości. Dodatkowo w imprezie uczestniczą reprezentanci sektora żywności ekologicznej z innych krajów europejskich, m.in. Włoch, Niemiec, Litwy, Czech czy Ukrainy.

Organizatorzy do udziału w Targach NATURA FOOD zapraszają certyfikowanych producentów i przetwórców żywności ekologicznej, firmy wytwarzające żywność naturalną z oznaczeniami unijnymi i oznaczeniami Krajowego Systemu Jakość – Tradycja, członków Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, producentów produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych MRiRW, producentów produktów naturalnych, nieprzemysłowych i o niskim stopniu przetworzenia, którym nie nadano żadnych certyfikatów jakościowych ani innych oznaczeń.

NATURA FOOD zgłoś się już teraz!Bądźmy EKO na co dzień
Już po raz  3ci Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO odbędą się w tym samym czasie i miejscu co NATURA FOOD. Jest to atrakcyjna propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą być ekologiczni i dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale także o otaczające środowisko. Do prezentacji swojej oferty zapraszamy producentów naturalnych i ekologicznych kosmetyków, olejków aromatycznych i akcesoriów do pielęgnacji ciała. Wśród wystawców beECO znajdą się także producenci i dystrybutorzy ekologicznych środków czystości, tekstyliów, odzieży, biżuterii i suplementów diety. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku zakres towarowy beECO został rozszerzony o firmy oferujące opakowania, etykiety, skrzynie i maszyny do przetwarzania i opakowywania produktów żywnościowych i nieżywnościowych, a także o sprzęt gospodarstwa domowego wytwarzany z przyjaznych dla środowiska materiałów. Targi beECO skierowane są do właścicieli sklepów ekologicznych, SPA, salonów kosmetycznych przeprowadzających zabiegi w oparciu o naturalne produkty, producentów wyrobów ekologicznych, którzy wykonując swoją pracę starają się w jak największym stopniu dbać i chronić środowisko naturalne. Targi Ekologicznego Stylu Życia to również propozycja dla indywidualnych odbiorców, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę na temat recyclingu, upcyclingu, ekologicznych środków czystości, czy kosmetyków.

beECO zgłoś się już teraz!

BIOweekend – cała branża w jednym miejscu
Podczas tegorocznej edycji NATURA FOOD i beECO odbędzie się szereg spotkań i konferencji branżowych. Już  po raz trzeci eksperci IFOAM EU, europejskiej struktury Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego, podczas seminarium przedstawią nową perspektywę dotyczącą rozwoju i promocji rolnictwa ekologicznego w UE. Nie zabraknie stałych punktów programu przeznaczonych dla producentów produktów ekologicznych, lokalnych i tradycyjnych oraz właścicieli i pracowników sklepów czyli Akademii Biokuriera i BIOBbiznes Forum informuje Agata Szczepaniak, menadżer projektu z Międzynarodowych Targów Łódzkich –   Jesteśmy przekonani, że cykl branżowych sesji warsztatowo-seminaryjnych, których wiodącym tematem będzie ekobiznes, będzie atrakcyjnym punktem dla przedsiębiorców i ekoproducentów.  Jak co roku program będzie wzbogacony o sympozja i prelekcje dotyczące szeroko rozumianej branży naturalnej żywności, zdrowego stylu życia oraz degustacji lokalnych specjałów niemal ze wszystkich zakątków Polski. Wśród atrakcji zaplanowane zostały również warsztaty i pokazy kulinarne, które będą prowadzone przez wybitnych kucharzy i miłośników gotowania. Zupełnie nowy temat, które pojawi się w harmonogramie targów to: seminarium INSPRO pt. "Wolne od GMO? Chcę wiedzieć”. Podążając za trendem rozwoju licznych targowisk i bazarów, gdzie co tydzień można kupić od lokalnych dostawców żywność wysokiej jakości, zaplanowano konferencję nt. „Eko targi, bazary, targowiska – moda, powrót do korzeni czy alternatywa dla wyskoprzetworzonej żywności”.

KONKURSY dla wystawców i odwiedzających – NATURA FOOD i beECO = wysoka jakość
Jak co roku, wszystkich wystawców będą mogli wziąć udział w konkursie o Złoty Medal NATURA FOOD, który ma na celu promocję najlepszych wyrobów prezentowanych podczas targów. Profesjonalne Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele środowisk naukowych i branżowych, oceniać będzie produkty naturalne,  regionalne i ekologiczne w kilku kategoriach. Złoty Medal NATURA FOOD to już rozpoznawalny i uznany w branży znak, którym laureaci chwalą się zarówno w kraju jak i  zagranicą. W związku z rozwojem targów beECO i coraz większym zainteresowaniem producentów produktów nieżywnościowych w  tym roku będą oni mogli również powalczyć o Złoty Medal beECO. Po raz pierwszy najlepszy produkt prezentowany podczas targów NATURA FOOD i beECO zostanie również wyłoniony przez odwiedzających. W tym roku organizatorzy zapraszają też na zupełnie nowy konkurs fotograficzno-ogrodniczy pt.: Miejski EkoOgród – ekologiczna uprawa ziół, warzyw i owoców na balkonie i parapecie. Natomiast już po raz siódmy podczas NATURA FOOD odbędą się konkursy organizowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, czyli Tygiel Smaków i Tradycyjne Smaki Regionów.

NOWOŚĆ!!! Salon Ekologiczny „Grow your own – wyhoduj sobie sam”
Salon Ekologiczny to przestrzeń gdzie swoją ofertę zaprezentują producenci: nasion, podłoży, materiału roślinnego, kompostowników, doniczek, szklarni balkonowych, mini-szklarni, podwyższonych i pionowych grządek, stolików do pracy przy roślinach, środków ochrony roślin, akcesoriów ogrodniczych. Salon ekologiczny to również miejsce prezentacji wydawnictw branżowych oraz instytucji publicznych i prywatnych, które na co dzień zajmują się edukacją ekologiczną i działalnością w zakresie ochrony środowiska. Przestrzeń „Grow your own – wyhoduj sobie sam”  zostanie zaaranżowana wśród wystawców VII Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Regionalnej oraz III Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO.
W ramach powierzchni Salonu Ekologicznego „Grow your own – wyhoduj sobie sam”  zostanie wydzielona strefa warsztatów, gdzie zarówno wystawcy jak i zwiedzający będą mieli okazję wypróbować proponowanych przez wystawców towary i usługi. Prezentacja oferty w ramach Salonu Ekologicznego zapewni firmom niepowtarzalną okazję dotarcia z nią do szerokiego grona odbiorców - zarówno hobbystów ogrodnictwa, miłośników ekologicznego stylu życia i zdrowego odżywiania, jak i osób z branży, co pozwoli na nawiązanie kontaktów biznesowych.
Z warsztatów będą mogli również skorzystać przedstawiciele szkół i przedszkoli,  którzy mają w programie nauczania edukację ekologiczną. Salon „Grow your own – wyhoduj sobie sam” to przede wszystkim możliwość zapoznania się z najnowszymi informacjami i trendami z zakresu ekologicznych ogródków balkonowych. Warsztaty w strefie prowadzone będą m.in. przez firmy, które będą jednocześnie wystawcami Salonu.

Program warsztatów zostanie przedstawiony w późniejszym terminie.

Honorowym Patronem Targów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związek Województw RP oraz Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi.Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa.
www.naturafood.pl, www.beeco.com.pl

Eko-uprawy.pl © 2022