Nowi klastrowicze

Na początku marca do Doliny Ekologicznej Żywności dołączyły 2 nowe firmy: F.H. „Domena” z Markuszowa (województwo podkarpackie) oraz „KorabGarden” z Samoklęsk (województwo lubelskie). Dzięki temu Dolina Ekologicznej Żywności, pierwszy w kraju klaster zrzeszający różne podmioty działające na rzecz promowania i rozwoju żywności ekologicznej, liczy już 20 członków.


Kim są nowi członkowie klastra?

„Domena” (Jerzego Leśniaka) z Markuszowa jest firmą handlową specjalizująca się w dystrybucji biologicznych środków służących do ochrony roślin i rekultywacji gleby, a także probiotyków dla zwierząt. W rolnictwie i hodowli pełni rolę kompetentnego doradcy, który każdego dnia stara się przekonywać rolników do idei stosowania ekologicznych metod ochrony. „Domena” ma również w sprzedaży linię ekologicznych produktów spożywczych.

„KorabGarden” Sp. z o.o. z Samoklęsk to jedna z pierwszych w Polsce grup producentów owoców miękkich funkcjonujących na podstawie ustawy o nowych formach wsparcia dla rolnictwa. Spółka, która posiada certyfikaty BIO, powstała w 2011 r. Utworzono ją na bazie rodzinnej grupy producentów owoców działających wspólnie od 1990 r. Od stycznia 2012 r. „KorabGarden” dysponuje w Samoklęskach nowoczesną bazą logistyczną umożliwiającą przechowywanie, schładzanie, sortowanie i pakowanie owoców.


Specjalizacja firmy to:   

- owoce ekologiczne (aronia, porzeczka czarna),

- owoce z plantacji (malina) w okresie przestawiania na eko (pod kontrolą jednostki certyfikującej),

- owoce spoza upraw ekologicznych (aronia, malina, porzeczka czarna),

- liście (porzeczka czarna – ekologiczne, malina – z okresu przestawiania).

Eko-uprawy.pl © 2023