Budownictwo Energooszczędne na IX Podlaskich Targach Budownictwa Wiejskiego

Szepietowo 3W dniach 24 i 25  maja 2014 w Szepietowie odbyły się IX Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego oraz Zielona Gala. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających. Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy w ramach projektu „Od ekosceptyka do ekoentuzjasty” promowało budownictwo energooszczędne.

Na stanowisku „energooszczędni” odwiedzający mogli wysłuchać porad ekspertów i porozmawiać na temat systemów fotowoltaicznych, wentylacji oraz projektów domów energooszczędnych. Dodatkową atrakcją był wykład dr Marii Kostki, prezentujący możliwość wykorzystania urządzeń grzewczych, bazujących na OZE. Na gości czekał eko-poczęstunek oraz pokazy kamery termowizyjnej. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się przygotowany z okazji targów konkurs. Biorąc w nim udział można było wygrać nowoczesne, promujące eko-technologie gadżety. Projekt „Od ekosceptyka do ekoentuzjasty – czyli dlaczego budować energooszczędnie” ma zwiększyć świadomość społeczną w zakresie korzyści płynących z takiego budownictwa i obalić mity z nim związane. Do najpopularniejszych należy stwierdzenie, że jest ono drogie i nieopłacalne. W rzeczywistości inwestycja w budynek o standardzie niskoenergetycznym jest jedynie o 15% droższa i zwraca się już po 12 latach. 


Dla wszystkich zainteresowanych budownictwem energooszczędnym przygotowano bezpłatny kurs e-learningowy oraz cykl wykładów i porad online. Więcej na www.energooszczedni.fea.pl

Eko-uprawy.pl © 2024