SUKCES KONFERENCJI „ENERGIA OBYWATELSKA DLA DOBREGO KLIMATU

Dipti Bhatnagar  Maciej Muskat Bas EickhoutZ ogromnym sukcesem i w doskonałej atmosferze zakończyła się dwudniowa konferencja „Energia obywatelska dla dobrego klimatu: Otwarta debata o Polsce i jej przyszłości” organizowana przez Frakcję Zielonych/WSE w Warszawie. Merytoryczne wystąpienia prelegentów i interesujące zagadnienia cieszyły się dużym uznaniem uczestników, powodując ich duże zaangażowanie w poruszane kwestie.

W drugim dniu konferencji jej uczestnicy poruszali takie tematy, „Co daje Tobie energię, by działać na rzecz społeczeństwa?” czy „Jak motywować obywateli by walczyli o zdrowszą, czystszą i bardziej zieloną Polskę? Czy przemiany w Polsce mogą zainspirować resztę świata i pomóc w sukcesie negocjacji dla klimatu?”. Zainteresowani biorący udział w debacie z uwagą słuchali wystąpienia José Bové, eurodeputowanego Zieloni/WSE, Francja oraz Miry Stanisławskiej-Meysztowicz (założycielki stowarzyszenia Nasza Ziemia), jak również Macieja Muskata - lidera Greenpeace Polska.

- Cieszę się, że Polacy wykazują duże zrozumienie dla kwestii związanych ze zmianami klimatu i wszelkimi związanymi z tymi zmianami następstwami – powiedział Bas Eickhout, europoseł Zieloni/WSE z Holandii. – Warto dyskutować i przedstawiać swoje stanowisko, gdyż każda opinia jest cenna, jeżeli ma na celu ochronę środowiska, nie tylko tu i teraz, lecz również na przyszłość- dodał eurodeputowany.
Po zakończeniu debaty uczestnicy konferencji zostali zaproszeni do przyłączenia się do pokojowego „Marszu dla klimatu i sprawiedliwości społecznej” organizowanego przez Fundację Strefa Zieleni.

Dwudniowa konferencja „Energia obywatelska dla dobrego klimatu” pokazała, że obywatele, nie tylko Polski, lecz również całego świata, powinni współdecydować o ważnych dla nich kwestiach, takich jak wybór źródeł energii, sposób ich wykorzystania czy metody zapobiegania zmianom klimatu. Są to zagadnienia, które dotyczą wszystkich ludzi, dlatego powinni oni móc przedstawić swoje stanowisko, aprobatę bądź dezaprobatę dla decyzji podejmowanych w tym zakresie przez rządzących. Bowiem los Ziemi leży w rękach jej mieszkańców.

Eko-uprawy.pl © 2024