Organic Marketing Forum zakończone

ofm5Po raz ósmy odbyło się Organic Marketing Forum (OFM), branżowa wystawa połączona z panelem konferencyjnym i dyskusyjnym na temat ekologicznej produkcji i przetwórstwa oraz dystrybucji produktów. Wystawcy z 28 krajów w hali przy ulicy Marsa w Warszawie 17 i 18 czerwca prezentowali swoje produkty lub szukali kontrahentów handlowych. 19 czerwca zorganizowano wyjazdy celem zapoznania się z dystrybucją i produkcją ekologiczną. Mocnym akcentem były stoiska zagranicznych wystawców, np. z Ukrainy, Litwy, Węgier i innych państw.

Celem OFM jest corocznie nawiązanie relacji handlowych, upowszechnienie produktów ekologicznych. Zacieśnianiu więzi sprzyjała sesja Speed Networking oraz grono tłumaczy dostępnych na życzenie.  Firmy i osoby zaangażowane w działania na rzecz branży produktów organicznych miały możliwość zaprezentowania się w krótkich wystąpieniach w hali targowej. Urozmaiceniem był konkurs Best Of Ogranic, konkurs na najlepszy produkt organiczny, którym w tym roku zaostała ekologiczny olej słonecznikowy, Organic Original z Ukrainy, oraz najlepszy sklep (mały – EkoKraina, Warszawa, ul. Turecka, duży – Smak Natury z Kabat w Warszawie, sieć handlowa – Organic Farma Zdrowia.

Corocznie ważnym elementem są wykłady, w tym roku Kristina Rodina mówiła o standardach FairWild, Urszula Sołtysik z AgroBioTest o prawidłowym znakowaniu produktów ekologicznych, podając liczne przykłady, a Agnieszka Saternus na temat warszawskiego BioBazaru. Wykłady odbywały się równolegle z warsztatami dla handlowców prowadzonymi przez Paulinę Jonczynski z Niemiec.

ofmsoltysikOrganic Marketing Forum zorganizował niemiecki  EkoConnect – Międzynarodowe Centrum Rolnictwa Ekologicznego Środkowej i Wschodniej Europy pod patronatem polskiego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz IFOAM EU Group. Partnerami byli:  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia“, Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi „Ekoland“, Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu, Światowe Targi Produktów Ekologicznych „BioFach“ w Norymberdze oraz międzynarodowe Stowarzyszenie  Handlu Detalicznego Produktami Ekologicznymi „ORA“.

ofm1ofm2ofm3ofm4ofm6ofm7ofm8ofm91

Eko-uprawy.pl © 2024