Konferencja w Ambasadzie Austrii na temat GMO

Czy Unia Europejska czy Rząd RP niszczy polskie rolnictwo skazując Polaków na korporacyjne niewolnictwo?
 
Podczas konferencji, która odbyła się w Austriackim Konsulacie Generalnym w Krakowie dowiedzieliśmy się, że w Austrii obowiązuje zakaz sprzedaży wszystkich nasion GMO oraz zakazy uprawy i importu poszczególnych GMO (kukurydza MON810, kukurydza T25, ziemniak Amflora, rzepak GT 73, kukurydza MON863, rzepak Ms8xRf3). W Polsce, po wielu latach obietnic, Rząd RP wprowadził ”dziurawy” zakaz dwóch upraw GMO: kukurydzy MON810 i ziemniaka Amflora, ale NIE wprowadził zakazu sprzedaży materiału siewnego GMO.
 
Austria ma swój program ochrony tradycyjnych nasion, bank rodzimych nasion szeroko dostępny dla rolników i efektywny program wspierania ekologicznego rolnictwa.
W Polsce wprowadzono ograniczenia w dostępie do tradycyjnych nasion, a najwyższej jakości żywność jest kwalifikowana jako nielegalna.
 
..Po wysłuchaniu tych informacji trudno nie wyciągnąć wniosku, że Rząd RP od wielu lat po prostu oszukuje Polaków udając, że chce wprowadzić zakaz GMO bowiem zamiast konkretnych zakazów (jak ma to miejsce w Austrii) mamy genetycznie zmodyfikowane nasiona w sprzedaży, coraz więcej żywności z GMO na półkach sklepowych i perspektywę utraty niezależności żywnościowej. Mamy również ograniczenia w dostępie do tradycyjnych nasion, a najwyższej jakości żywność jest kwalifikowana jako nielegalna... mówią Jadwiga Łopata i Sir Julian Rose, dyrektorzy Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
 
Konferencję zorganizowali: Austriacki Konsulat Generalny w Krakowie i Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
 
Autor: Fundacja ICPPC, portalprasowy.pl
Eko-uprawy.pl © 2024