Nakręcili i wygrali!

bos1Tegoroczna Gala Finałowa II edycji konkursu „Nakręć się na zdrowie” odbyła się 23 października 2012 roku w Sali „Wzorcownia” w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pula nagród wyniosła ponad 40 tys. zł.

Młodzież (w wieku 13-19 lat) użyła swojej wyobraźni i nakręciła spoty filmowe przekonujące rówieśników, że zdrowe odżywianie jest nie tylko w modzie, ale także przynosi wymierne korzyści – łatwiej się uczysz, mniej chorujesz, jesteś sprawny fizycznie, masz dużo energii i entuzjazmu. Wiele zespołów stworzyło nawet własną muzykę i grafikę do swoich produkcji!
Konkurs rozgrywano w dwóch kategoriach: spot reklamowy oraz reportaż z prac nad jego przygotowaniem. Zgodnie z piramidą żywienia w wiele miejsca poświęcono owocom i warzywom.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska, a najważniejszymi patronami są ministerstwa: Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Edukacji Narodowej, Zdrowia, Sportu i Turystyki oraz Agencja Rynku Rolnego.

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat prozdrowotnych walorów żywności ekologicznej, stymulowanie zapotrzebowania na produkty ekorolnicze, upowszechnianie informacji o ich znakowaniu oraz dobroczynnym działaniu naturalnego sposobu uprawy na środowisko i ludzi.

Pomysłodawcą akcji „Nakręć się na zdrowie” była Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Dariusz Goszczyński z MRiRW podkreślił dobrą współpracę obu tych instytucji oraz stwierdził: – Mamy zdrową dobrą żywność, a w programach tego typu chodzi o kształtowanie rynku, wzbudzenie zainteresowania wśród konsumentów.

Głównym koordynatorem projektu jest od początku młody reżyser Marcin Roykiewicz.
Fundacja BOŚ wspierała uczestników - na wortalu aktywniepozdrowie.pl  zamieszczone zostały materiały konkursowe zawierające wiedzę na temat żywności ekologicznej, a także praktyczny „Poradnik młodego filmowca”, który prowadził uczniów krok po kroku przez cały proces realizacji filmu – od idei po napis The End.

Konkurs „Nakręć się na zdrowie” powstał z myślą o zdrowiu młodzieży i całego społeczeństwa. Właśnie zakończona edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem: wzięło w niej udział ponad 1800 uczniów, nadesłano ponad 220 produkcji filmowych: spotów reklamowych i reportaży, które obejrzało około 10 000 internautów!

Projekt „Nakręć się na zdrowie” jest jednym z projektów prozdrowotnych kierowanych do szkół w ramach programu „Aktywnie po zdrowie”.


A oto wyniki:

W kategorii najlepszy spot zwyciężyły zespoły:

1. „Animatiw”;bos2
2. „Custom Shot”;
3. „p pixel”.

W kategorii najlepszy reportaż zwyciężyły zespoły:

1. „ABeFIT”;
2. „Open Eye”;
3. „Custom Shot”.

Jury przyznało trzy dodatkowe wyróżnienia za kreatywność w realizacji filmów konkursowych w kategorii:

- najlepszy storyboard – zespół „Ekomechanicy”;
- oryginalny pomysł na realizację reportażu – „Filmowcy”;
- najlepszy podkład muzyczny /piosenkę autorską/ – „Hell’s Kitchen”bos4.bos3

Eko-uprawy.pl © 2024