Konkurs na prace dotyczace rolnictwa

zniwaPrzypominamy,  że Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła VI edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO.  Celem Konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi. Kapituła Konkursowa wyłoni wyróżniające się opracowania, które zostaną wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar (www.scholar.com.pl), będącym partnerem w projekcie. Dodatkowo zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych brutto. 

Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca 2014 r. Przedsięwzięciu patronują: www.kulturaludowa.pl ; www.witrynawiejska.pl.  

Poprzednie edycje Konkursu cieszyły się ogólnopolskim zainteresowaniem. Problematyka oraz liczba zgłaszanych prac mile zaskakują Fundację oraz Kapitułę Konkursową, w skład której wchodzą wybitni naukowcy zaangażowani w rozwój obszarów wiejskich: prof. dr hab. Józef Styk, prof. dr hab. Roch Sulima, prof. dr hab. Jerzy Wilkin, dr Andrzej Hałasiewicz, dr Dorota Klepacka-Kołodziejska oraz dr Barbara Perepeczko. W gronie autorów opracowań znajdują się przedstawiciele świata nauki, studenci, dziennikarze, działacze społeczni, regionaliści i pasjonaci a także emeryci, którzy z zamiłowaniem dokumentują historie i zwyczaje polskiej wsi. Pośród nadesłanych zgłoszeń można odnaleźć monografie wsi, osobiste wspomnienia, cenne opisy tradycji oraz życia mieszkańców wsi, opowiadania, a nawet powieści i wiersze. Laureaci mogą pochwalić się opublikowanymi opracowaniami. Obecnie trwają prace nad książką tegorocznego finalisty. Każda edycja Konkursu jest zakończona uroczystą galą połączoną z promocją wydanej publikacji. Z sylwetkami laureatów i tematyką nagrodzonych dotychczas prac można zapoznać się na stronie internetowej www.fdpa.org.pl oraz portalu www.facebook.com/Fundacja.FDPA. 

Szczegóły dotyczące konkursu wraz z dokumentacją znajdują się na stronie internetowej www.fdpa.org.pl. Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela: Anna Czapla, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,tel. 22 864 03 90; 531 829 506, fax 22 864 03 61. 
W załączeniu przesyłamy ogłoszenie konkursowe, regulamin i kartę zgłoszeniową.  

Liczymy na to, że w swojej działalności często spotykają się Państwo z osobami, które są potencjalnymi uczestnikami naszego konkursu, dlatego prosimy o rozpowszechnienie informacji o projekcie wśród zainteresowanych tematyką konkursu. Będziemy wdzięczni za zamieszczenie przesłanego ogłoszenia w Państwa serwisie. 

Anna Czapla, Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwaul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa, tel. (22) 864 03 90, fax (22) 864 03 61, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.fdpa.org.pl, www.facebook.com/Fundacja.FDPA

Eko-uprawy.pl © 2024