Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jestaktualizacja.

Newsletter

 

Mówi się, że nawet w produkcji konwencjonalnej nieunikniona jest w przyszłości konieczność odejścia od herbicydów. Tendencje doskonale wyczuwają producenci maszyn, proponując coraz bardziej precyzyjne metody mechanicznej walki z chwastami.

Włosi na czele z firmą Calderoni proponują wielofunkcyjną maszynę do pracy pod koronami i w międzyrzędziach. “ONE” – to korpus maszyny, do którego możemy podłączać odpowiednie ramiona, co pozwala wykonywać kilka rodzajów pracy jednocześnie. W grę wchodzi zarówno obróbka jednej, jak i obu stron rzędu. Maszyna polecana jest do użycia w sadach owocowych oraz winnicach. Może być podczepiana do ciągnika zarówno z tyłu, jak i przodu. Do wyboru mamy między innymi: bronę wirnikową, kosiarkę rotacyjną, mini narzędzie do koszenia trawy miedzy drzewami, chwastownik, mini frezarkę czy choćby polecaną do winnic przystawkę do cięcia odrostów nieuszkadzającą kory. Narzędzia nie powodują żadnych uszkodzeń drzew, co możliwe jest poprzez stosowanie systemu omijania rośliny. Prędkość, z którą wykonujemy zabieg to 8 km/h, ale wielokrotne próby wykazały, że może być ona większa. Maszyna może być stosowana w różnych typach rozstaw ze względu na opcję hydraulicznej regulacji.

Jakie narzędzia mogą być zastosowane?

  • Kosiarka rotacyjna z pionowymi nożami – zbudowana jest z obrotowej tarczy, do której przymocowane są trzy noże. W górnej części tego elementu znajduje się dźwignia, która po dotknięciu pnia drzewa, odsuwa tarczę, chroniąc tym samym roślinę przed ewentualnym uszkodzeniem. Jednak mimo wszystko kształt narzędzia pozwala na pracę wyjątków blisko pnia. Dzięki tłokowi hydraulicznemu możemy regulować kąt nachylenia w zależności od ukształtowania terenu. Ostrza są bardzo solidne, dlatego nie jest problemem stosowanie kosiarki w kwaterach z bardzo dużą liczbą kamieni.
  • Minifrezarka ze spiralnymi łopatkami – pozwala na mechaniczne, płytkie pielenie. Oprócz usuwania chwastów, spulchnia glebę i pozwala na lepsze wchłanianie się wody. Niszczy również nory szkodników. Ze wszystkich narzędzi zużywa najmniej mocy, przez co pozwala na zaoszczędzenie paliwa. Szczególnie polecana do gospodarstw ekologicznych.
  • Mininarzędzie do rozdrabniania gałęzi po cięciu i koszenia trawy – nie pozwala na zbyt dużą prędkość pracy, aczkolwiek w zamian jednocześnie kosi trawę i rozdrabnia gałęzie.
  • Mały pług talerzowy – pozwala na jednoczesną obróbkę gleby oraz usuwanie chwastów.

Zaproszenia

Właściciel serwisu i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w portalu.