Bezpłatne wsparcie dla rolników ekologicznych - przewodnik "Dobre zakupy"

Dobre Zakupy logoDobre Zakupy - pierwszy w Polsce internetowy przewodnik po odpowiedzialnej konsumpcji otwiera swoje podwoje dla producentów ekologicznej i zrównoważonej żywności. Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie wraz z Polską Zieloną Siecią zapraszają producentów do wypełnienia ankiety i znalezienia się w przewodniku promującym przyjazną dla ludzi i środowiska żywność.

Dostęp polskich konsumentów i konsumentek do zrównoważonych/ekologicznych produktów jest wciąż ograniczony. Celem Dobrych Zakupów jest upowszechnianie neutralnych dla środowiska metod upraw i przetwarzania oraz tworzenie powiązań pomiędzy wytwórcami a konsumentami. Dziś wielu producentów – zwłaszcza tych drobnych – ma ograniczone możliwości promocyjne, często nie dysponuje odpowiednimi narzędziami. Zespół Dobrych Zakupów, który biegle funkcjonujący w mediach społecznościowych i innych kanałach internetowych, ma szansę dotrzeć ze swoim komunikatem do dużej liczy odbiorców poszukujących naturalnej, zdrowej żywności. Co ważne, znalezienie się w przewodniku nie wiąże się z żadnymi kosztami, ponieważ dział poświęcony żywności współfinansowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie logoStrona Dobre Zakupy istnieje od 2011 roku i – poprzez promocję – wspiera dziś ponad 250 producentów z kilku branż, m.in.: odzieżowej, meblarskiej, papierniczej, kosmetycznej, zabawkarskiej. Na podstawie wypełnionej przez producentów ankiety, zespół Dobrych Zakupów ocenia ekologiczne i społeczne aspekty działalności, tworzy recenzję i promuje firmę w Internecie. Dobre Zakupy to inicjatywa Polskiej Zielonej Sieci – organizacji ekologicznej o wieloletnim doświadczeniu – oraz Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie. Strona Dobre Zakupy jest powiązana bezpośrednio z portalem „Kupuj Odpowiedzialnie”, który miesięcznie odwiedza ok. 25 tys. użytkowników.  Dodatkowo profil na Facebooku, na którym także promowane są firmy z Dobrych Zakupów, „lubi” już ponad 20 tys. osób.

JAK ZNALEŹĆ SIĘ W PRZEWODNIKU?
To bardzo proste. Wystarczy wypełnić ankietę zamieszczoną na stronie przewodnika – www.dobrezakupy.ekonsument.pl. Aby rozpocząć wypełnianie ankiety należy kliknąć na okienko „dodaj markę”. Po wypełnieniu ankiety zespół Dobrych Zakupów dokona oceny marki oraz stworzy dla niej profil wraz z recenzją, zdjęciami oraz adresami sklepów, w których można nabyć jej produkty. Kryteria oceny obejmują ekologiczne i społeczne aspekty produkcji takie jak: zastosowane surowce i technologie produkcji, opakowania, ślad węglowy, standardy pracy, ekonomia społeczna i przejrzystość. Można je pobrać ze strony.

DO KOGO SKIEROWANA JEST ANKIETA
Ankieta skierowana jest wyłącznie do producentów żywności, a nie do sklepów czy dystrybutorów. Wielkość przedsiębiorstwa nie ma znaczenia, przewodnik ma na celu promocję zarówno drobnych wytwórców/rolników jak i większych ekologicznych przedsiębiorstw.

Prosimy o wypełnianie ankiet w terminie do 25 maja 2014 r.

Eko-uprawy.pl © 2022