Idealne do pomieszczeń

Zimowa aura, krótkie dni i niskie temperatury mogą powodować zmęczenie i uczucie chandry. Aby poradzić sobie z obniżeniem nastroju, warto udekorować dom roślinami cebulowymi, które po rozkwitnięciu przypomną o zbliżającej się wiośnie.

W okresie zimowym krajobraz zdominowany jest przez odcienie bieli i szarości. Dodać koloru i poprawić nastrój mogą dostępne w supermarketach rośliny cebulowe.

– Rośliny cebulowe kupujemy, kiedy z cebuli dopiero zaczynają wyrastać zielone listki. Już po kilku dniach przy regularnym podlewaniu rośliny te rozwiną liście, a później ślicznie zakwitną. Doda to bez wątpienia koloru w naszych mieszkaniach, a także przyniesie ze sobą radosny powiew wiosny – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Marta Augustynowicz, właścicielka firmy Muscari wykonującej dekoracje z kwiatów.

Największą popularnością wśród roślin cebulowych cieszą się hiacynty oraz narcyzy.

– Hiacynty sprzedawane są najczęściej w trzech kolorach: różowym, błękitnym i białym. Modne są także narcyzy, na przykład odmiana „Tete a-Tete", która zakwita delikatnymi żółtymi kwiatami. Coraz częściej pojawiają się także cebulki tulipanów niskich w kolorze żółtym bądź czerwonym, które kojarzą się z wiosną – mówi Marta Augustynowicz.

Ogromną zalet roślin cebulowych jest to, że nie wymagają specjalistycznej opieki, wystarczy regularnie je podlewać. Kwiaty roślin cebulowych, na przykład bardzo popularnych hiacyntów, możemy wykorzystać także w formie ciętej, udekorować nimi stół na spotkanie rodzinne czy małe przyjęcie karnawałowe. Po przekwitnięciu cebulkę można zachować i posadzić ją np. w ogrodzie.

Należy pamiętać, by ciętych roślin cebulowych nie łączyć z innymi kwiatami, jak róże czy goździki, Wydzielają one specyficzny sok, który nie wpływa dobrze na rozwój innych kwiatów ciętych i może przyczynić się do ich przedwczesnego przekwitania.

lifestyle.newseria.pl

 

Eko-uprawy.pl © 2022